Тема. Роль харчування для здоров’я. Адекватне якісне харчування
Мета: дати учням поняття про групи їжі; ознайомити із правилами адекватного
якісного харчування;
розвивати у дітей інтерес до вітамінних
продуктів та прагнення дбайливо ставитися до власного
здоров’я
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки і сяють усмішки.
Доброго ранку! Доброго дня! –
Бажаєте ви, бажаю вам я!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення
теми уроку.
— Як ви вважаєте,
для чого людина щодня вживає їжу?
(Їжа постачає до
організму людини поживні речовини, які допомагають йому рости й розвиватися.)
— Сьогодні на
уроці узнаємо, яку роль відіграє харчування для здоров’я, а також дізнаємося
про адекватне якісне харчування.
ІІІ. Робота над матеріалом теми.
1. Робота за підручником (С. 28)
— Існують чотири групи їжі, яку ми вживаємо:
хлібобулочні вироби і крупи;
овочі і фрукти;
молоко і молочні продукти;
м’ясо, риба, бобові продукти, яйця.
— Розгляньте малюнки.
Назвіть продукти, що належать до різних груп їжі.
— Розкажіть, яка
їжа вам найбільше смакує.
Висновок: їжа повинна бути різноманітною.
2. Релаксаційна пауза
— Сядьте
зручніше, заплющте очі. Я хочу запросити вас у мандрівку на хмаринці. (Звучить
музика.)
— Уявіть, що ви
стрибнули на білу пухнасту хмаринку, схожу на м’яку гору із подушок. Відчуйте,
як ваші ноги, спина зручно розташувались на цій великій подушці. Мандрівка
починається. Наша хмаринка повільно піднімається у синє небо, повільно пливе у
високості. Відчуваєте, як вітерець обвіває обличчя? Тут, високо в небі, все
спокійно і тихо. Перед нами безкрає небо, а внизу – земля, багата річками,
лісами, нивами, садами. А он там ви бачите матусю, що готує ваші улюблені
наїдки. Тут хмарка починає спускатися вниз. Мандрівка скінчилася, малята.
Розплющуємо очі.
— Як ви розумієте
вислів «добра страва»? (Смачна, корисна)
— Добра — це
значить така, що допомагає людині бути здоровою, сильною, розумною. Добра
означає також смачну, корисну страву.
— А чи завжди
смачна їжа є корисною? Це ми зараз з’ясуємо.
3. Робота на картках
«Так чи ні»
— Які продукти
зображено? (Пшоно, фрукти, горіхи, кока-кола, морозиво, молоко, мед, чіпси,
йогурт, сіль)
— Які з них
корисні, а які — ні? Зафарбуйте відповідь «ні» червоним, а «так» — зеленим
кольором.
— Отже, що краще
для здоров’я: з’їсти тістечка й цукерки, чи полуниці, сливи й виноград? Чому?
(Бо фрукти багаті вітамінами.)
— Слово вітаміни
походить від латинського слова «віта» — життя. Назва ця не випадкова. Якщо в
організмі не вистачає вітамінів, людина хворіє.
Висновок: щоб добре рости та не хворіти, слід вживати
багату на вітаміни їжу. Це овочі, фрукти, молочні продукти.
Фізкультхвилинка
Федір фрукти полюбляє,
Вітаміни споживає.
Федір добре знає: фрукти —
Вітамінні продукти.
(Учні 3–4 рази
повторюють вірш, змінюючи ім’я героя на власне, а в кінці замість імені
вживають слова «Всі ми...».)
4. Робота з підручником (С. 29)
1) Відгадування загадок.
• Народився із
землі,
Зарум’янивсь на
вогні
І з’явився на
столі
До борщу тобі й
мені. (Хліб)
• Сидить дівка у
коморі,
А коса її —
надворі. (Морква)
— Які ще загадки
про продукти харчування ви знаєте? (відповіді дітей)
2) Правила харчування.
• Їж через кожні
три–чотири години в один і той самий час.
• Вживай теплі
страви.
• Добре пережовуй
їжу.
• Не розмовляй
під час вживання їжі.
• Вечеряй не
пізніше як за півтори–дві години до сну.
— Розгляньте
малюнки. Назвіть зображені на них продукти. Поміркуйте, яка їжа корисніша для
здоров’я. Чому?
Висновок: щоб бути здоровим, недостатньо лише знати
правила, їх потрібно виконувати самому й переконувати інших у необхідності
вживання корисних продуктів.
5. Тест «Так чи ні»
- Ти повинен вживати корисну та свіжу
їжу, яка зберігає твоє здоров’я.
- Тобі корисно їсти лише макарони.
- Ти повинен вживати більше овочів та
фруктів, тому що в них багато вітамінів.
- Тобі корисно їсти смажену м’ясну їжу.
— Назвіть корисні продукти. Яка їжа, зображена
на них, найбільше вам смакує?
Висновок: вживайте різноманітну їжу, щоб збагатити свій організм
вітамінами та корисними речовинами, необхідними для нормального росту і
розвитку.
6. Робота за підручником (С. 30)
— Розгляньте
малюнок.
— Що роблять
діти?
— Поміркуйте, хто
правильно поводиться за столом, а хто — ні.
— Як ви
поводитеся за столом удома і в гостях?
— Не можна їсти на ходу. Їсти треба тільки за
столом.
Правила поведінки за столом
• Не пустуй за столом.
• Не можна розмовляти з наповненим ротом.
• Не тягнися за їжею через увесь стіл.
• Не розхитуйся на стільці.
• Не їж зі спільних тарілок та не пий зі спільних пляшок.
• Їсти потрібно красиво, культурно.
Висновок: за столом слід поводитися чемно.
7. Робота з прислів’ям
— Як ви розумієте
зміст прислів’я?
Хворому і
мед гіркий.
IV. Підсумок уроку
— Чим є для людини
їжа?
— Чому треба
вживати різноманітну їжу?
— Чому шкідливо
вживати багато солодощів?
— Для чого людині
потрібні вітаміни?
— Яка їжа багата
на вітаміни?
— Які правила
харчування ви запам’ятали?
— Чи достатньо
знати правила, щоб рости здоровим?
— Як треба
поводитися за столом?
— Як ви поводитеся за столом удома і в гостях
Немає коментарів:
Дописати коментар